Офіційний сайт КЛПЗ "Чернігівська міська лікарня № 3" ЧМР
 

Новини

Науково-практична конференція


11 грудня 2018 року у стінах ЧМЛ №3 було проведено науково-практичну конференцію для лікарів спеціалістів та лікарів загальної практики « Тонкощі клінічної фармакології. Взаємозаміна лікарських засобів – як досягти очікуваного результату.»

Головний доповідач конференції - д.м.н., проф. кафедри клінічної фармакології Бездетко Наталія Володимирівна, яка нагадала про важливість знань фармакокінетики та фармакодинаміки в цілому та на прикладі антиагрегантів зокрема, наголосила на важливості знань рівнів доказової бази препаратів.

Було прослухано доповідь про:

• взаємозаміну лікарських засобів – чи відрізняються брендові препарати з однією і тією самою діючою речовиною між собою;

• що таке дженерики і чи гідні вони заміни на оригінальні препарати;

• як, знаючи фармакокінетику препаратів, досягти очікуваного результату;

• чи взаємозамінні препарати АСК та клопідогрелю: точки прикладання, механізм дії та ефективність стосовно зниження рівня серцево-судинної смертності.


Вакансії:


1.Сестра медична хірургічного відділення

2.Сестра медична неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу
Вимоги:
Освіта: середня спеціальна освіта (молодший спеціаліст, бакалавр)
Спеціальність: сестринська справа, акушерська справа, лікувальна справа
Додаткові вміння, знання, навички, вимоги до працівника: відсутність шкідливих звичок (зловживань), відповідальне ставлення до роботи, відсутність медичних протипоказань
Досвід роботи: бажано
Обов’язки: робота з медичною документацією, проведення маніпуляцій, виконання призначень лікаря, тощо.
Режим роботи: 5-ти денний робочий тиждень з можливість подальшого переведення у зміну

1.Молодша медична сестра (санітарка) операційного блоку

2.Молодша медична сестра загально-реабілітаційного відділення
Вимоги: доброзичливість, увага, порядність, відсутність шкідливих звичок, відсутність алергічних реакцій (медичних протипоказань)
Без вимог до стажу роботи та освіти.
Обов’язки: забезпечення чистоти у відділенні, санвузлах та інших приміщеннях, вологе прибирання приміщень, провітрювання, знезараження інвентарю, дезінфекція та маркування, допомога в транспортуванні медичного обладнання, допомога сестрі медичній в проведенні маніпуляцій та догляду за хворим, робота з пацієнтами, тощо
Режим роботи: 5-ти денний робочий тиждень з можливість подальшого переведення у зміну.

3.Кухонний робітник харчоблоку
Вимоги: доброзичливість, увага, порядність, відсутність шкідливих звичок, відсутність алергічних реакцій (медичних протипоказань)
Без вимог до стажу роботи та освіти
Обов’язки: допомагає кухарю на харчоблоці, приймає та переміщає харчові продукти від складу на кухню, чистить овочі, виконує вказівки шеф-кухаря тощо
Режим роботи: 5-ти денний робочий тиждень з можливість подальшого переведення у зміну (2 дні через 2).


Адміністрація лікарніШановні колеги!


Прийміть сердечну подяку за вашу самовіддану працю, талант і майстерність, за наполегливість і старанність в оволодінні новими знаннями. Бажаємо Вам, Вашим рідним і близьким доброго здоров'я, щастя, життєвого благополуччя та нових успіхів у вашій благородній праці.

Цього року лікарня святкує 35-річчя, за час своєї роботи заклад набув гідної репутації у жителів міста та області, завдяки вкладу усіх співробітників у спільну справу – збереження здоров’я! Тож, бажаємо Вам наснаги, нових здобутків та задоволення від кожного дня Вашої сумлінної праці!

Із щирими побажаннями, адміністрація лікарні.
17 травня - День вишиванки!


Для українця вишиванка - не просто одяг. Це щось дуже особливе, особисте, рідне, святе! Вишивка - як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Вишиванка - це сучасний символ України, що прийшов до нас з минулого. Коли бачиш звичайних українців у вишиванках, здається, що нас обєднує якась спільна, могутня сила. Віриш, що Україна має гарне майбутне.


Сьогодні – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією


Уперше цей День провели у травні 2005 року з ініціативи Всесвітньої ліги гіпертензії (World Hypertension League) та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Упродовж 2013-2018 років тема Дня залишається незмінною: «Знай показники свого АТ».
Артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску) – один зі станів, що належать до так званих «хвороб цивілізації». Вважається, що понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на артеріальну гіпертензію, у 60% населення принаймні один раз у житті виявляють підвищення артеріального тиску, близько 40% хворих не знають показників свого артеріального тиску.
Згідно останніх рекомендацій МОЗ України, нормою вважається показник артеріального тиску 120/80 мм. рт. cт.
Найчастішими ускладненнями АГ є гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.
10 цікавих фактів про гіпертонію:
1. Гіпертонія безпосередньо збільшує ризик серцевого нападу та інсульту.
2. Гіпертонія особливо поширена серед людей, які мають цукровий діабет, подагру або захворювання нирок.
3. Гіпертонія є безсимптомним захворюванням.
4. Вона більш поширена у людей з обтяженим сімейним анамнезом.
5. Дуже високий ризик поширення у людей, які страждають ожирінням і зловживають алкоголем.
6. Зустрічається у жінок, що приймають оральні контрацептиви.
7. Гіпертонія, на жаль, зустрічається і у дітей і підлітків.
8. Деякі ліки для втрати ваги можуть збільшити ризик появи гіпертонічної хвороби.
9. Важливість спостереження систолічного кров’яного тиску збільшується з віком.
10. Артеріальний тиск змінюється протягом дня. Він найнижчий, коли ви спите і піднімається, коли ви прокидаєтеся.
Заходи профілактики у боротьбі з гіпертензією:
• обмеження вживання кухонної солі;
• зменшення маси тіла при її надлишку;
• обмеження вживання алкогольних напоїв;
• зменшення вживання насичених жирів, солодощів та холестерину;
• відмова від паління;
• підвищення фізичної активності в години дозвілля;
• психоемоційне розвантаження та релаксація.
За даними ВООЗ, профілактика, спрямована на зміну способу життя, є універсальною «вакциною» проти артеріальної гіпертензії, а застосування перелічених заходів сприяє зменшенню її нових випадків на 50 %.
Почніть з вимірювання артеріального тиску. Не займайтеся самолікуванням, зверніться до фахівця для індивідуального підбору препаратів! Лише свідоме ставлення до свого здоров’я та правильно підібрана терапія дають позитивний результат. Будьте здорові!


Захистимо себе від туберкульозу!

Як відбувається зараження


Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз легень, яка виділяє мікобактерії туберкульозу з мокротинням при кашлі, чханні, розмові. Також, заразитися можна через вживання молока від інфікованих або хворих на туберкульоз корів. Зараження контактно-побутовим шляхом, зазвичай, відбувається при зіткненні людини із забрудненою мокротою хворого предметами (одяг, білизна, рушник, посуд, зубна щітка, носовичок тощо). Найбільша небезпека – від хворих на відкриту форму туберкульозу, в мокроті яких знаходиться багато туберкульозних паличок.

Фактори, які сприяють захворюванню


Захворювання розвивається, якщо в людини знижено імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, хронічних захворювань органів дихання, травлення, сечостатевої системи, алкоголізму, наркоманії, цукрового діабету, віл-інфекції, а також неповноцінного харчування, поганих житлово-побутових умов, важкої праці, професійних умов.

Симптоми, на які необхідно звернути увагу


• підвищена стомлюваність, слабкість, особливо виражена в ранкові години, зниження працездатності, поганий сон, втрата апетиту;
• безпричинна втрата ваги;
• тривале підвищення температури тіла (37,5-38°С), частіше ввечері або в нічний час, вночі спостерігаються сильне потовиділення, озноб;
• кашель є постійним симптомом туберкульозу легенів. На початку хвороби кашель сухий, наполегливий, загострюється вночі та вранці. При подальшому розвитку хвороби він стає вологим з виділенням мокроти. Присутність кашлю більш ніж 3 тижні має насторожити і стати причиною звернення до лікаря;
• кровохаркання – одна з важливих ознак туберкульозу легенів, яка з'являється при інфільтративному туберкульозі, а також при інших формах цієї хвороби;
• специфічний рум'янець та блиск в очах;
• поява задишки при невеликих фізичних навантаженнях.
Якщо ви помітили у себе декілька таких симптомів, обов’язково зверніться до вашого лікаря або лікаря-фтизіатра.

Як можна виявити туберкульоз?


З метою раннього виявлення туберкульозу, дітям та підліткам необхідно робити туберкулінову пробу (реакцію Манту). Дорослі та підлітки, починаючи з 15-річного віку, повинні перевіряти свої легені на флюорографії один раз на рік.

Щоб уберегтись від туберкульозу, необхідно:


• вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, займатися фізичною культурою та/або спортом, не палити і не зловживати алкоголем;
• докладати зусиль, щоб харчування родини було якомога повноціннішим;
• проводити систематичне вологе прибирання, провітрювати його, не допускати накопичення пилу;
• стежити за обов’язковим щепленням вакциною БЦЖ при народженні дитини, в 7 та 14 років (при відсутності протипоказань);
• намагатись обмежувати контакти з хворими на туберкульоз, оберігати немовлят та маленьких дітей від контактів з незнайомими людьми (відвідування ринків, магазинів тощо);
• не допускати контакту дітей з родичами, хворими на туберкульоз, не брати із собою дітей при відвідуванні хворого на туберкульоз у лікарні;
• утримуватись від купівлі продуктів на стихійних ринках. При вживанні м’яса та молока обов’язково піддавати їх термічній обробці.

Якщо в домі є хворий на туберкульоз

У сім’ях, де вже є хворий на туберкульоз, необхідно виконувати санітарно-гігієнічні правила: мати окремий посуд усім членам сім’ї, свої предмети особистої гігієни, мокроту збирати в окремий посуд і дезінфікувати.
Пам’ятайте! При своєчасному виявленні та лікуванні туберкульоз виліковний, тому не забувайте щорічно проходити профілактичні медичні огляди та при появі підозрілих симптомів звертатися до лікаря!
8 березня - Міжнародний жіночий день!

Кір

Кір – це висококонтагіозна повітряно-краплинна вiрусна інфекція, яка і в нинішній час є причиною летальних випадків.

В основному хворіють діти без щеплень, що відвідують дитячі заклади , підлітки й дорослi, що раніше не хворіли на кір, та не отримали щеплення проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. Вірус корі дуже летучий - з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий , досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися.

Прояви хвороби

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока - кон'юнктивіт. Його прояви при кіру яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кіру малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.

Характерний висип проявляється через кілька днів. Спочатку з'являється висип на слизовій щік, за вухами і на обличчі, а потім він блискавично поширюється вниз усім тілом. Після 5-7 днів захворювання висип стає блідим, на його місці залишаються світлі пігментні плями невеликого розміру. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирців, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипань стан різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт. Xворi млявi, відмовляється від їжі.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипання або зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі, нормалізується температура, проходять катаральні явища.

Лікування та догляд

Неускладнений кір лікують дома, обов'язково під спостереженням лікаря. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, можлива госпіталізація. Лікар призначає лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет: вітаміни А и С, жарознижуючі засоби на основі парацетамолу або ібупрофену; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі й мазі для очей і т.д. Антибіотики призначаються тільки при приєднанні вторинної інфекції й розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія й ін.).

Ускладнення кору

Ускладнення кору виникають при приєднанні вторинної інфекції, оскільки вірусна інфекція призводить організм до імунодефіцитного стану. Основними можливими ускладненнями кору є:

 • ЛОР-органiв: отит, стоматит, синусит, ларингіт, ларинготрахеїт, ангіна.
 • Дихальна система – пневмонія, бронхіт. Пневмонія є одним з найбільш частих ускладнень кору, яка здатна привести до загибелі!
 • Шлунково-кишковий тракт – діарея, ентероколіт.
 • ЦНС – менінгоенцефаліт, енцефаліт, мієліт, полірадикулоневрит, розсіяний склероз.
 • А також може викликати порушення функції печінки – гепатит, нирок – пієлонефрит.

Особливо небезпечний кір для вагітних жінок – захворювання може стати причиною спонтанного аборту або передчасних пологів.

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні. Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Планова профілактична протикорова вакцинація почалася в 1967 році.

Вакцинація проти кіру проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у 6 років. Імунізація проти корі також проводиться раніше не привитим підліткам, що не хворіли на кiр, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років. Тому, хто контактував із хворим на кiр, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації - уведення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг.

Відмінність кору у дорослих від кору у дітей

Будь-яка дитяча інфекція у дорослих протікає значно важче, ніж у дітей. Кір не є винятком. Симптоми кору у дорослих мають відмінні особливості:

 • Температура тіла дуже висока 40С – 40,5С.
 • Різке погіршення самопочуття, людині потрібно моментально постільний режим.
 • Висипання дуже інтенсивні, покривають все тіло, етапність появи висипу зберігається, як і у дітей.
 • У дорослих кір протікає важко, найчастіше з ларингітом, бронхітом, часто ускладнюється пневмонією і менінгоенцефалітом.
 • Більш повільне одужання і відновлення, ніж у дітей.
 • Кір у дорослих в більшості випадків вимагає госпіталізації хворого, тоді як дітей найчастіше лікують вдома.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого.

ВІЛ передається:

 • Через кров - при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.
 • Статевим шляхом - підчас незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.
 • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

 • При спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні.
 • У лазні та сауні.
 • Підчас поцілунків.
 • Обіймів та при рукостисканні.
 • При чханні та кашлі.
 • Через поручні, дверні ручки, столи, стільці
 • При укусах комарів чи інших комах.

Після інфікування вірус починає швидко розмножуватись, вражає різні клітини, органи та системи організму. Через 6-8 тижнів у третини інфікованих розвивається гостра ВІЛ-інфекція, яка протікає у формі лихоманки зі слабкістю, підвищенням температури, болях в суглобах, як це часто спостерігається при ГРЗ, у інших - цей період проходить непомітно. Через 1,5-3 місяці після інфікування в крові інфікованої людини з’являються антитіла до ВІЛ, на виявленні яких ґрунтується діагностика ВІЛ-інфекції. Період, що проходить від часу інфікування до формування антитіл до ВІЛ, називають «сероконверсіонним або діагностичним вікном».

Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції розвивається безсимптомний період, який триває 8-10-12 років: здебільшого людина відчуває себе здоровою, веде звичайний спосіб життя, хоча періодично збільшуються лімфовузли, часто з’являються простудні захворювання. Такі люди є носіями ВІЛ і являють найбільшу загрозу для своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці, не можуть бути донорами крові і органів. Вірус, що знаходиться весь цей час в організмі, постійно вражає клітини імунної системи, так звані СД4 лімфоцити, які захищають організм від вторгнення мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибків). В здоровому організмі їх кількість становить 1000 в мл. крові. Кожного року кількість СД4 в крові ВІЛ-інфікованого зменшується в середньому на 50 клітин, і коли їх кількість падає до 300-200 і нижче порушується система імунного захисту і розвиваються захворювання, спричинені збудниками різних інфекцій, які в практиці ВІЛ-інфекції/СНІДу мають назву опортуністичних інфекцій. Людина погано себе почуває, відзначає схуднення, слабкість, стомлюваність. Ця стадія хвороби називається СНІД і проявами його можуть бути герметична інфекція (насамперед оперізуючий герпес), грибкові ураження шкіри і слизових оболонок, активується або первинно розвивається туберкульоз.

Щороку в Україні діагностується від 2 до 3 тисяч хворих на СНІД. Для надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію створена мережа спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів – центрів профілактики і боротьби зі СНІДом, які здійснюють диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими і хворими на ВІЛ-інфекцію та СНІД, діагностують стадію хвороби, визначають тактику лікування. Починаючи з 1996 року, в світі впроваджується так звана комбінована антиретровірусна терапія (АРТ), яка впливає безпосередньо на ВІЛ, пригнічує розмноження вірусних частинок і сприяє зміцненню імунітету, зростанню кількості СД4, що повертає хворому здоров’я. В законодавчому порядку встановлено безоплатне лікування хворих на ВІЛ-інфекцію за рахунок Державного і місцевих бюджетів, коштів донорських організацій.

Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів індивідуального захисту – презервативів. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.

Через високу мінливість ВІЛ створити вакцину проти СНІДу поки що питання майбутнього, незважаючи на те, що збудник СНІДу був відкритий ще в 1983 р. французькими вченими в лабораторії М.Л.Монтаньє та американського дослідника Р.Галла.20 листопада 2017р. в Чернігівській міській лікарні № 3 відбувся круглий стіл, присвячений реалізації проекту «Stop-інсульт», що буде втілений завдяки коштам ДФРР, Чернігівської міської ради та обласного благодійного фонду «Підтримка здоров'я».

Завідуючий неврологічним відділенням Чернігівської міської лікарні № 3 Коваленко В.М. ознайомив присутніх із статистичною захворюваністю на гострі порушення мозкового кровообігу та транзиторні ішемічні атаки. Захворюваність залишається високою, що потребує комплексного мультидисціплінарного підходу до лікування. Також Коваленко В.М. ознайомив присутніх з можливостями ЧМЛ № 3 по наданню медичної допомоги при цих захворюваннях.


Лікар–невролог Тарарощенко М.В. виступив з повідомленням «Менеджмент гострішого періоду ішемічних ГПМК в умовах ЧМЛ № 3». Головним стратегічним завданням залишається своєчасна госпіталізація хворих в межах «терапевтичного вікна», надання висококваліфікованої медичної допомоги та використання тромболітичної терапії та селективної каротидної ендартеріектомії, які мають високу доказову базу.

Лікар–нейрохірург Гарус А.А. ознайомив присутніх з підтипами ішемічних інсультів, різновидами стенозів екстракраніальних судин, порівняльною характеристикою каротидної ендартеріектомії та стентування екстракраніальних судин. Втілення проекту “Stop–інсульт” в ЧМЛ № 3 дає можливість проведення церебральної ангіографії своєчасної діагностики оклюзуючої патології. Виконання селективної каротидної ендартеріектомії дозволить попередити виникнення ішемічних інсультів у осіб, що же перенесли транзиторну ішемічну атаку, як ішемічний інсульт раніше.

Втілення проекту “Stop–інсульт” надає можливість зменшити фатальні наслідки ГПМК: інвалідність та смертність, попередити гострі ішемічні мозкові катастрофи.
                                                                                                                                                                


ХОЗЛ

Хронічні обструктивні захворювання легенів (ХОЗЛ) – проблема, актуальність якої в усьому світі стрімко зростає. За прогнозами фахівців, до 2020 р. ХОЗЛ посяде 3-тє місце в структурі причин смертності, і на сьогодні це єдине захворювання, показник смертності від якого продовжує зростати. На ХОЗЛ страждає від 8 до 40% дорослого населення віком 40 років і старше.

 

 

Згідно з останніми рекомендаціями (Global Strategy for Diagnosis, Management and Prevention of COPD, 2011), ХОЗЛ трактується як захворювання, якому зазвичай можна запобігти і яке можна лікувати, яке характеризується персистувальним обмеженням швидкості повітряного потоку, що прогресує, і асоціюється з посиленням хронічної запальної відповіді дихальних шляхів (ДШ) і легенів на вплив патогенних частинок або газів. Загострення і коморбідні стани значно поглиблюють тяжкість захворювання.

Незаперечним на сьогодні є факт багатокомпонентності патогенезу ХОЗЛ. Розвиток і прогресування цього захворювання характеризується не повністю зворотним обмеженням прохідності ДШ, супроводжується запаленням, мукоциліарною дисфункцією, структурними змінами з обмеженням повітряного потоку, а також системним компонентом.

Фактори ризику розвитку ХОЗЛ:

-тривале активне і пасивне тютюнопаління (індекс паління 10-20 пачко/років);

- забруднення повітря

- інфекції (дитячі з тяжким перебігом, часті  ГРВІ)

- спадкова схильність (спадковий дефіцит a1-антитрипсину).

- стать і вік (більше страждають від ХОЗЛ чоловіки старше 40 років, однак це можна пояснити і старінням організму, і тривалістю стажу палінняю,але зараз рівень захворюваності серед чоловіків і жінок майже зрівнявся. Причина- куріння серед жінок)

Діагностичні критерії ХОЗЛ

Запідозрити ХОЗЛ можна при наявності сполучення всіх або декількох ознак, якщо вони виникають у осіб старше 40 років:

1) Задишка. Задишка при ХОЗЛ – поступово наростаюча, посилюється при фізичній активності. Саме задишка зазвичай є першим приводом до звернення до лікаря, хоча насправді це означає далеко зайшов і безповоротній патологічний процес.

2) Кашель при ХОЗЛ хронічний, зазвичай з мокротою, але може бути і непродуктивним. Кашель зазвичай з’являється на кілька років раніше задишки, часто недооцінюється пацієнтами, вважається звичайною справою у курців.

3) Поєднання симптомів з спадковим анамнезом.

4) Свистяче дихання і хрипи. Цей симптом непостійний і не має такого діагностичного значення, як при бронхіальній астмі.

Ускладнення ХОЗЛ

Внаслідок того, що пацієнти з ХОЗЛ перебувають у стані постійної гіпоксії, у них часто розвиваються такі ускладнення:

- Гостра і хронічна дихальна недостатність,

- Пневмонії.

- Серцево-судинні ускладнення. Тут потрібно відзначити як формування хронічного легеневого серця, так і поява або посилення ІХС, атеросклерозу, артеріальної гіпертензії.

- Остеопороз.

- Дистрофія м’язів.

- Метаболічний синдром.

- Депресія.

- Рак легені.

- Спонтанний пнемоторакс.

Практичні лікарі виділяють ще клінічні форми ХОЗЛ:

- Емфізематозний варіант ХОЗЛ. З скарг у таких хворих переважає задишка. Кашель спостерігаються рідше, мокротиння може не бути. Гіпоксемія, легенева гіпертензія настають пізно. Такі пацієнти, як правило, мають низьку масу тіла, колір шкірних покривів рожево-сірий. Їх називають «рожевими пихтельщиками».

- Бронхитичний варіант. Такі хворі скаржаться в основному на кашель з мокротою, задишка турбує менше, у них досить швидко розвивається легеневе серце з відповідною картиною серцевої недостатності –синюшністю, набряками. Таких пацієнтів називають «синіми отечниками».

Поділ на емфізематозний і бронхитичний варіанти досить умовно, найчастіше спостерігаються змішані форми.

Лікування ХОЗЛ

Основні принципи лікувальних і профілактичних заходів при ХОЗЛ:

1- Відмова від куріння. На перший погляд простий, але найбільш важливий момент.

2- Фармакотерапія. Ранній початок базисного медикаментозного лікування дозволяє значно поліпшити якість життя пацієнта, зменшити ризик загострень і збільшити тривалість життя.

Схему лікарської терапії слід підбирати індивідуально з урахуванням тяжкості перебігу, прихильності пацієнта до тривалого лікування, доступності та вартості лікарських препаратів для кожного конкретного хворого.

3- Слід пропонувати хворим з ХОЗЛ щеплення проти грипу і пневмококової інфекції.

4- Доведений позитивний ефект фізичної реабілітації (тренувань). Даний метод знаходиться на стадії розробки, поки що не існує ефективних терапевтичних програм. Найпростіший спосіб, який можна запропонувати пацієнтові – щоденна ходьба протягом 20 хвилин.

У разі тяжкого перебігу захворювання з вираженою дихальною недостатністю тривала інгаляція киснем як засіб паліативної допомоги дозволяє поліпшити стан хворого і продовжити життя.                                                                                                                                                                

До всесвітнього Дня боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні проблема цукрового діабету дуже гостро стоїть не тільки в нашому суспільстві, а й в світі в цілому. Кожна  9-та людина страждає цим захворюванням, з них 15-20% - діти.

Цукровий діабет набув масштабів глобальної епідемії : за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 347 млн. чоловік у світі хворі на діабет , а до 2030 року їх кількість може перевищити 530 млн. Згідно з українською статистикою , близько 1,3 млн. жителів нашої країни хворі на цукровий діабет. Однак багато українських лікарів – ендокринологів переконані , що діабетиків серед українців в 2-2,5 рази більше , ніж показує офіційна цифра. Через нестачу знань більшість з них не підозрює про свій діагноз , поки не почнуть розвиватися ускладнення.

Цукровий діабет (ЦД) - це хронічне ендокринне захворювання. Сама хвороба була б не настільки небезпечною, якби не її ускладнення. Багато ознак розвитку діабету видно неозброєним оком, якщо вчасно звернути на них увагу то важких наслідків хвороби можна уникнути.

Перш за все розглянемо основні типи цукрового діабету:

1 тип (інсулінозалежний, первинний, юнацький) - супроводжується абсолютним дефіцитом інсуліну внаслідк загибелі β-клітин панкреатичних острівців підшлункової залози.

2 тип (інсулінозалежний) - характеризується відносною недостатністю інсуліну, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість гормону

Причини цукрового діабету:   ЧИТАТИ ДАЛІ>>>


                                                                                                                                                               

ДО УВАГИ

Шановні колеги!

 

20 листопада 2017р. в 15.00 в учбовій кімнаті

КЛЗП «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради

відбудеться круглий стіл на тему:

 «Сучасні підходи до діагностики та лікування ішемії мозку

(в рамках проекту «Stop – інсульт»

який реалізується за кошти ДФРР)»

 

Для участі запрошуються лікарі медицини катастроф, первинної, вторинної

ланки, які беруть участь в наданні допомоги хворим на мозковий інсульт                                                                                                                                                                


Майже дві тисячі операцій цього року провели хірурги третьої міської лікарні. Більшу частину виконують без розрізуЗа матеріалами сайту cheline.com.ua
                                                                                                                                                                

29 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом відзначається 29 жовтня. У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила інсульт глобальною епідемією, а у 2006 році була створена Всесвітня організація боротьби з інсультом. Кожну другу секунду в світі у когось виникає інсульт, і кожну шосту секунду чиєсь життя переривається в наслідок інсульту.

Інсульт — це гострий розлад мозкового кровообігу, при якому з’являються симптоми, що свідчать про ураження головного мозку. Основними причинами інсульту можуть бути гіпертонічна хвороба, гіпотонічний стан при певних умовах, атеросклероз та інші. Розрізняють два види інсульту — геморагічний (крововилив у мозок) та ішемічний (мозковий інфаркт, розм’якшення мозку).

Не лише медичні фахівці, а й кожна доросла людина повинна знати п’ять небезпечних ознак, які свідчать про ймовірний розвиток інсульту: раптова слабість або оніміння в руці чи нозі; раптове зниження або втрата зору; раптове порушення мовлення; раптовий сильний головний біль без видимих причин; раптове запаморочення, нудота, хиткість під час ходьби, втрата рівноваги без видимих причин, якщо вони поєднуються з одним із вищеперерахованих симптомів.

Тромболізис — це визнана в усьому світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 27% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності.

Тромболізис (внутрішньовенне або внутрішньоартеріальне введення препаратів, що розчиняють тромб у перші години після появи симптомів) — ефективний спосіб лікування ішемічного інсульту, який сприяє найбільш швидкому і повному відновленню порушених неврологічних функцій. Якраз тому надзвичайно важливо не пропустити перші симптоми.

Відтак, упродовж 3 год від початку розвитку інсульту цілями терапії є проведення реканалізації (тромболізису); підтримка перфузійного тиску і колатерального кровотоку; проведення базисної терапії.

На базі міської  лікарні №3 створено практично ідеальну модель інсультного центру. З огляду на мале вікно терапевтичної дії при гострому ішемічному інсульті, лікування необхідно проводити у стаціонарах, оснащених нейровізуалізаційною технікою, та за наявності багатопрофільної команди спеціалістів (мультидисциплінарна бригада), навченої наданню допомоги при інсульті.

Для надання адекватної допомоги хворим з інсультом необхідно підвищувати інформованість професійного медичного середовища (не забуваймо, що частка пенумбри вирішує все) та надавати належну медичну допомогу на догоспітальному етапі (диспетчер «Швидкої допомоги» — госпіталізація у спеціалізоване відділення).

На базі неврологічного відділення проводиться:

1. Невідкладна неврологічна допомога при інсультах, транзиторних порушеннях мозкового кровообігу, церебральних кризах, ЧМТ.

У приймальному відділенні лікарні  хворого  спільно оглядають багатопрофільна команда спеціалістів (мультидисциплінарна бригада)- черговий невролог та реаніматолог блоку інтенсивної терапії. Також в огляді бере участь терапевт, який вимірює артеріальний тиск (АТ), за потреби  проводиться огляд нейрохірургом. Крім того, пацієнтові виконують лабораторні дослідження (загальний аналіз крові і коагулограма) ЕКГ.

2. Поглиблена діагностика цереброваскулярних хвороб, включаючи методи нейровізуалізації (спіральна рентгенокомпьютерна томографія, МРТ, дуплексна діагностика)

Хворому з підозрою на ГПМК проводять комп’ютерну томографію (КТ) або екстрену магнітно-резонансну томографію (МРТ). У разі підтвердження діагнозу гострого ішемічного інсульту визначають показання та протипоказання до проведення тромболізису. Опісля ми госпіталізуємо хворого у блок інтенсивної терапії, отримуємо згоду родичів на проведення тромболізису та здійснюємо динамічне спостереження за станом пацієнта.

Оснащення відділення та кваліфікація лікарів дозволяє проводити обстеження і лікування хворих з судинною патологією головного мозку згідно міжнародним і національним медичним стандартам.

3. Сучасна раціональна терапія цереброваскулярних захворювань. Госпіталізація хворих в інсультний блок лікарняного стаціонару вважається найефективнішим терапевтичним втручанням, що не потребує значних фінансових вкладень. При цьому ризик смерті хворого зменшується на 20%, а ризик залежності в побуті — на 30%.

4. Комплексна медична реабілітація хворих, що перенесли інсульт.


За матеріалами сайту cheline.com.ua

                                                                                                                                                                

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

 

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Опис симптомів раку молочної залози зустрічалися ще в древніх трактатах. На протягом тисячоліть, аж до 1700 року, не існувало ніякої інформації про причини виникнення і методи лікування цього страшного захворювання. За останні роки медицина досягла дуже високих результатів у лікуванні раку молочної залози, встановлено основні фактори, що впливають на розвиток хвороби, також удосконалено обладнання для діагностики раку молочної залози, завдяки якій призначається найбільш ефективний курс лікування. При появі симптомів раку грудей у жінок з'являється все більше шансів вилікувати захворювання на різних стадіях.

 

Причини хвороби

Причини раку молочної залози можуть бути обумовлені генетичною схильністю. Тобто, якщо в сім'ї захворювання зустрічається в різних поколіннях, то ризик захворіти підвищується.

Так само на виникнення раку грудей впливає вік, але тільки в разі нехтування своїм здоров'ям протягом тривалого часу (запущені хронічні захворювання, неправильне харчування протягом багатьох років). Так що піклуватися про себе, коханої, треба весь час, а не тільки з появою симптомів раку грудей, або іншого захворювання.

Дослідження показують, що аборти, пізні перші пологи, відмова від годування дитини груддю також можуть стати причиною раку грудей.

Якщо ви помітили у себе симптоми раку молочної залози, не поспішайте ставити собі діагноз. Порадьтеся з лікарем, пройдіть обстеження. Можливо, страшний діагноз не підтвердиться, так як деякі захворювання можуть бути ідентичними з першими ознаками раку молочної залози.

 

Як самостійно визначити рак молочної залози?

Регулярно проводите самообстеження, яке допоможе вчасно виявити ознаки раку грудей або порушень, які можуть призвести до захворювання. Щомісяця, на 6-10 день після менструацій, оглядайте стані грудей, спочатку з опущеними, а потім з піднятими за голову руками. Далі, ляжте на спину, підклавши під лопатки валик, круговими рухами послідовно обмацуйте груди і пахвову западину. Стоячи повторіть обстеження.

Симптомами раку молочної залози можуть бути ущільнення, виділення з сосків, почервоніння або зміни шкіри (запалення, лущення, зміни форми - відвисання, западання). Молочні залози мають бути на одному рівні. На сосках не повинно бути висипки, змін кольору і форми. Своєчасна діагностика дозволить уникнути багатьох ускладнень у лікуванні раку молочної залози.

 

Як визначають рак грудей у клінічних умовах?

Існують наступні методи обстеження: пальпація, рентгенологічний, морфологічний і ультразвуковий методи. У комплексі вони дають повну інформацію, яка допоможе правильно призначити курс лікування раку молочної залози. Якщо ж діагноз не підтвердився, обов'язково встановіть причину виникнення занепокоївшись вас симптомів.

 

Лікування раку молочної залози

Існує кілька методів лікування раку молочної залози, які призначають залежно від стадії, виду пухлини, метастазування.

Люмпэктомия - видалення патологічних клітин і ділянок тканини при невеликих пухлинах.

Мастектомія - видалення грудей.

Гормональна терапія - перешкоджає утворенню ракових клітин після хірургічного лікування.

Променева терапія - радіаційна терапія, що призначається також після операції, для руйнування залишилися ракових клітин.

Найчастіше, для того щоб домогтися найкращого ефекту і перешкодити ураження інших органів, що призначають комбіноване лікування раку молочної залози.

 

Профілактика захворювання

Статистика показує, що рак молочної залози найбільш поширений в індустріально розвинених країнах. Причина криється не тільки в екології, але і в зміні способу життя. Тому для всіх жінок від 13 до 90 років велику роль відіграє профілактика раку молочної залози. У першу чергу потрібно уважно поставитися до свого харчування в раціоні обов'язково повинні бути свіжі фрукти й овочі. Уникайте канцерогенних продуктів - жирного, смаженого, їжі, що містить барвники та інші хімічні добавки.

Не варто носити нижню білизну, яка занадто тисне на груди і порушує циркуляцію крові.

Не зловживайте алкоголем.

Якщо ви часто перебуваєте в стресовому стані, то не нехтуйте

розслаблюючими гімнастиками. Нормовані навантаження повинні поєднуватися з повноцінним відпочинком, як для тіла, так і для психіки.

Не відкладайте лікування хвороб, пов'язаних з жіночими статевими органами.

Будь-яке захворювання легше попередити, ніж вилікувати. Будьте уважні до свого здоров'я, піклуйтеся про себе, і ні в якому разі не втрачайте надії. Прогрес не стоїть на місці, з кожним роком удосконалюються технології. Так само розвивається і медицина, пропонуючи все нові методи лікування і рятуючи все більше життів.


                                                                                                                                                                З повагою адміністрація

та профспілковий комітет лікарні.

                                                                                                                                                                12-16.06.2017 року в Харкові відбувся VI з'їзд нейрохірургів України

Гарус Андрій Анатолійович, лікар-нейрохірург, кандидат медичних наук виступив з доповіддю: "Дослід лікування внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новороджених"
                                                                                                                                                                


З повагою адміністрація

та профспілковий комітет лікарні.

                                                                                                                                                                


18 травня, четвер 2017 року

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.Медичні працівники ЧМЛ № 3 долучилися до цього яскравого та патріотичного свята.


Була проведена виставка робіт, яку підготували працівники лікарні.                                                                                                                                                                


З 15.05 по 15.06.17 року на базі ЧМЛ № 3

розпочато виїздний цикл НМАПО ім. П.Л. Шупика тематичного удосконалення  "Актуальні питання неврології" з метою підвищення кваліфікації лікарів медичних закладів Чернігівщини.

                                                                                                                                


12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

 

Медсестер ми сьогодні вітаємо,

Терпіння і здоров'я вам бажаємо.

Бажаємо, щоб за ласку і тепло,

Сторицею повернулося вам добро.

 

Сьогодні в свято скажемо вам: «Дякую!»

За те, що ніколи ви не пройдете мимо,

Надасте завжди ви людині допомогу,

До тих, хто кличе, прийдете ви на допомогу.

 

Нехай радість вам приносить лише робота,

Про близьких і рідних турбота,

Нехай збудуться всі ваші побажання,

Достатком повернуться всі старання.


З повагою адміністрація та профспілковий комітет лікарні.


                                                                                                                                                                25.04.17року в ЧМЛ № 3

Сулік Роман Володимирович, доцент кафедри неврології НМАПО ім. П.Л. Шупика провів конференцію. на тему "Дисциркулято   рна енцефалопатія. Клінічні маски"
                                                                                                                                


20 лютого 2017 року в ЧМЛ № 3

відбулася лікарська конференція на тему: "Невідкладні стани"

З доповіддю "Надання медичної допомоги при комах" виступив доцент кафедри анестезіології НМАПО Галушко О.А.

 
                                                                                                                                                                

Вже стало доброю традицією у нашому закладі спільно зустрічати

Старий новий рік.

Це неабияк об’єднує колектив. До того ж є гарна нагода привітати один одного та зустрітися з друзями.

Медичні працівники вдяглися у яскраві національні костюми. Майже у кожного є вишита сорочка. Адже в колективі існує звичай у день вишиванки приходити на роботу у національному вбранні.


ТРК «Новий Чернігів
                                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                
9 грудня в Міському палаці культури

відбувся святковий вечір з нагоди проведення конкурсу

«Жінка року - 2016 » в місті Чернігові.

Серед них тридцять три жінки нагороджені орденами та медалями, з них 10 – орденом княгині Ольги, 27 – носять почесні звання «Заслужених працівників» різних галузей народного господарства, 15 мають наукові звання, 10 є членами Національних спілок журналістів, художників, архітекторів. Всі жінки нагороджені Почесними Грамотами різних рівнів Державної влади та міської ради.

Лауреатом конкурсу “Жінка року – 2016” міста Чернігова стала

Бабкіна Наталія Володимирівна – заступник головного лікаря з медичних питань комунального профілактичного закладу «Чернігівська міська лікарня №3 »Чернігівської міської ради.
 Жінок на святі привітав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Лауреатам конкурсу "Жінка року - 2016” вручені Дипломи, символи конкурсу, подарунки та квіти.

Привітати лауреаток прийшли також рідні, друзі та співробітники. Окрім подарунків кожній жінці року презентували пісенні та танцювальні виступи. До уваги присутніх представлена виставка робіт народних майстринь – членів Ліги ділових і професійних жінок України.               

12 листопада, перебуваючи з робочим візитом у Чернігові, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун презентувала реформи медичної галузі.

На зустрічі були присутні міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, та Народний депутат України, Член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Сергій Березенко.

Уляна Супрун окреслила три основні фактори, які можуть якісно покращити медицину. Це – забезпечення доступності послуг, здешевлення цін на ліки, гідна зарплата медичних працівників. Реформи, як зазначила Уляна Супрун, покликані підвищити якість медичної допомоги.                                                                                                                                                                

ОГОЛОШЕННЯ

 

В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун

презентує зміни медичної галузі у Чернігові


12 листопада у Чернігівській міській лікарні № 3 з медичними працівниками обласного центру зустрінеться в. о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Зустріч відбудеться у рамках робочого візиту до Чернігова в. о. міністра охорони здоров’я доктора Уляни Супрун та Народного депутата України, Члена Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Сергія Березенка.

В. о. міністра охорони здоров’я презентує громадянам та медичним працівникам Чернігова бачення змін, які відбудуться у сфері охорони здоров’я, та проведе консультацію із зацікавленими сторонами.

Про спільні плани Міністерства та профільного комітету Верховної ради України розповість Народний депутат України.

У програмі візиту:

·  11:00– презентація змін, які відбудуться у сфері охорони здоров’я (актова зала Чернігівської міської лікарні № 3;

·        12:30– спілкування з представниками ЗМІ (Чернігівська міська лікарня № 3).

 

До уваги представників засобів масової інформації:

Акредитація журналістів на спілкування з в. о. міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун обов’язкова та здійснюється за електронною адресою: marianazbanatska@gmail.com або за телефоном (066) 9664708 (Мар’яна Збанацька) до 19:00 10 листопада.


Фото з сайту 1news.com.ua


                                                                                                                                                                


ОГОЛОШЕННЯ

31 жовтня 2016 року о 12  годині в лекційній залі Чернігівської міської лікарні № 3 буде майстер – клас по розладам ковтання, менеджмент яких є дуже складним і відповідальним, який проведе одна з найяскравіших та авторитетніших неврологів України, доктор медичних наук,  професор Слободін Тетяна Миколаївна. Запрошуємо неврологів, анестезіологів, нейрохірургів, сімейних лікарів, всіх небайдужих колег до проблем інсульту. 


До Всесвітнього дня боротьби з інсультом

З ініціативи Всесвітньої асоціації боротьби з інсультом  29 жовтня оголошено в 2006 році Всесвітнім днем боротьби з інсультом.

Проблема інсульту в нашій країні як ніколи актуальна. Кожні 4 – 5 хвилин на Україні трапляється новий випадок інсульту, кожні 16-20 хвилин ця хвороба забирає життя  у когось із пацієнтів. Страшні цифри. Окрім того, що інсульт є однією з основних причин смертності, він призводить дуже часто до інвалідності, неможливості самостійно пересуватись, спілкуватись, обслуговувати себе у тих, хто вижив і переніс це захворювання.

Чернігівська міська лікарня № 3 кожного року активно приймає участь у заходах до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Наш лікувальний заклад займається як невідкладною допомогою хворим на мозковий інсульт (відділення анестезіології та інтенсивної терапії, неврологічне відділення для хворих з ПМК, нейрохірургічне відділення), так і відновним лікуванням пацієнтів у загальнореабілітаційному відділенні.

В 2016 році вирішено провести тиждень інсульту з 24 жовтня 2016 року по 31 жовтня 2016 року, щоб привернути увагу колег, пацієнтів, їх родичів до цієї проблеми, розгорнути освітню програму з метою підвищення кваліфікації медичного персоналу, який надає допомогу хворим на інсульт.В цьому велику безпосередню участь приймають провідні фахівці України з питань мозкового інсульту, з якими наша лікарня має давні дружні та партнерські відносини. Найцікавіщі лекції, які охоплюють проблеми гострих та хронічних порушень мозкового кровообігу, ішемічних та геморагічних інсультів, субарахноідальних крововиливів, когнітивних розладів при судинній патології головного мозку, містять в собі найсучасніші рекомендації та настанови по діагностиці, тактиці лікування та наданню медичної допомоги прочитали доценти Тріщинська Марина Анатоліївна, Клименко Олександр Віталійович, Насонова Тетяна Іванівна.


А 31 жовтня 2016 року о 12 годині в лекційній залі Чернігівської міської лікарні № 3 буде майстер – клас по розладам ковтання, менеджмент яких є дуже складним і відповідальним, який проведе одна з найяскравіших та авторитетніших неврологів України, доктор медичних наук, професор Слободін Тетяна Миколаївна. Запрошуємо неврологів, анестезіологів, нейрохірургів, сімейних лікарів, всіх небайдужих колег до проблем інсульту.


                                                                                                                                                                ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

 

Серцево-судинні захворювання є основною причиною зниження тривалості та якості життя в сучасному світі. За оцінками, в 2008 році від ССЗ померло 17,3 мільйона осіб, що склало 30% всіх випадків смерті в світі. З цього числа 7,3 мільйона чоловік померло від ішемічної хвороби серця і 6,2 мільйона чоловік - в результаті інсульту. За прогнозами, у 2030 році смертність від серцево-судинних захворювань становитиме близько 25 млн. чоловік на рік.

 Ураження судин атеросклерозом, що призводить до розвитку ішемічної хвороби серця, може роками мати безсимптомний перебіг і проявитися на стадії ускладнень – інфаркту міокарда, мозкового інсульту, серцевої недостатності – або призвести до раптової смерті. Важливо зауважити, що в Україні третина інфарктів та інсультів виникає в осіб працездатного віку, що в 10 разів перевищує відповідний показник для країн Західної Європи. Зниження передчасної смертності від ССЗ в Європі пов’язане з широким проведенням оздоровчих програм, активною участю населення в подоланні факторів ризику, підвищенням відповідальності за своє здоров’я.

Факторами, що обумовлюють розвиток серцево-судинних захворювань, є наступні: 


Програма семінару

«Обіг підконтрольних речовин у закладах охорони здоров’я»

 для представників  м. Чернігів

2 вересня 2016 року

Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Чернігівська міська лікарня №3»

м. Чернігів вул. 1-го Травня, буд 170.

9:30 – 10:00

Реєстрація учасників, кава брейк

10:00 – 10:05

Вступне слово представника Управління охорони здоров’я

10:05 – 10:50

Загальні засади надання паліативної допомоги.

Олександра Петрівна Брацюнь ,

Асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО

ім. П.Л.Шупика.

10:50 – 11:50

Нормативно-правова база щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері.

Ігор Євгенович Стасюк,

Заступник директора Департаменту - начальник відділу ліцензування діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками

11:50 – 12:30

Забезпечення адекватним знеболенням пацієнтів через мережу аптечних закладів.

Наталія Олегівна Дацюк,

Асистент кафедри організації та економіки фармації НМУ

 ім. О. Богомольця

12:30 - 13:10

Завдання, пріоритети діяльності, повноваження, контроль обігу наркотичних речовин в медичній сфері.

Василь Миколайович Мельничук,

Підполковник Національної поліції України,

Начальник відділу  легального обігу наркотиків Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України

 

13:10 -14:30

Нормативно-правова база щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері.

Олена Володимирівна Коваль,

підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження»

14:30 – 15:50

Лікування хронічного больового синдрому. Адекватні схеми знеболення.

Людмила Іванівна Андріїшин,

лікар,керівник та викладач навчально-методичного центру Івано-Франківського хоспісу, позаштатний спеціаліст з розвитку паліативної допомоги в Івано-Франківській області.

15:50 – 16:00

Зворотній зв’язок, питання та відповіді
 


Вітаємо з нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України!З повагою адміністрація

та профспілковий комітет лікарні.


                                  


  


Напередодні святкування Дня медичного працівника, завідувач відділенням комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська міська лікарня №3» Анатолій Ластовець отримав звання «Заслуженого лікаря України».

Відповідний наказ №257 / 2016 від 17 червня 2016 року розміщено на офіційному сайті Президента України.

«За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної 

допомоги та високу професійну майстерність почесне звання «Заслужений лікар України» присвоюється Ластівцю Анатолію Володимировичу», - йдеться в документі.


За матеріалами видання "Високий вал" 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                


  19 травня 2016 року в лікарні № 3 був проведений День вишиванки. Кращі фото будуть з'являтися в папках "Лікарня в портретах", а також "Вашиванка" і "Виставка вишиванок" Не все одразу, а поступово.


                                                                                                                                                                


у конференц-залі Чернігівської міської лікарні № 3 відбудеться

науково-практична конференція

 Актуальні проблеми

цереброваскулярної патології

Конференція проводиться в рамках

Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією

ПРОГРАМА

930 -1030 – реєстрація учасників. Кава – брейк

930 -1030 – виставка до Всеукраїнського Дня вишиванки.

1030 – відкриття конференції.

Кухар В.В. - начальник управління охорони здоров`я Чернігівської міської ради .

1035-1145 – Актуальні проблеми цереброваскулярної патології в Україні. Алгоритм діагностики та лікування хронічних порушень мозкового кровообігу.

Міщенко Т.С. – професор, д.м.н., головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з питань неврології, керівник відділу судинної патології головного мозку Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України м. Харків

1145-1200 – Реєстр хворих на мозковий інсульт.

Марцинкевич О.О. - к.м.н.,  головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров`я ЧОДА з питань неврології.

1200-1215 –  Тактика ведення хворих з гострою церебральною недостатністю

в умовах ЧМЛ № 3.

Тарарощенко М.В. - лікар-невропатолог ЧМЛ № 3.

1215 – 1230 - Порушення ритму серця як фактор ризику порушень мозкового кровообігу.

Бараненко О.В. - зав. від. функціональної діагностики,    лікар-кардіолог, ЧМЛ № 3.

1230 – 1245 - Клінічні випадки в практиці судинної нейрохірургії  в ЧМЛ № 3.

Гарус А.А. - к.м.н., лікар-нейрохірург, ЧМЛ № 3.

1245 –  1300 - Професійне спілкування.

1300 -  Закриття конференції.  Кава – брейк.

                                                                                                                                                                

Про найкращих медсестер і їхні таланти – фото і відеодоказиКоли приходиш на якесь «датське» свято (від слова «дата») , то очікуєш офіціозу. І коли твої очікування рушаться емоційним позитивом, відчуваєш себе щасливою людиною – не втратив дорогоцінний час , а мав можливість порадіти.

Це я про вітання з Міжнародним днем медсестри у Чернігівській міській лікарні № 3, яка примостилася біля самісінької Ялівщини.

Уже там  перед входом  в актовий зал і під час вітань я пошкодував про те, що канали прямої трансляції  Свободи.ФМ в той час були заняті . Не вдалося провести прямої трансляції.

На другому поверсі  лікарні  розташувалася виставка творчих робіт медсестер-майстринь цього лікувального закладу. А далі були вітання. Причому  їх готували самі медсестри. Самі були поетами, гумористами, солістами, хором – як на одній із вишитих робіт за мотивами творів Гапчинської. ЧИТАТИ ДАЛІ>>


За матеріалами видання "Високий вал" 
                                                                                                                                                                


Всесвітній день медичних сестер

12 травня 2016 року

 


У медсестри сьогодні свято,

Для неї це найкраща мить.

Роботи в неї так багато,

Нема коли очей їй затулить!

Завжди охайна, в білому халаті,

Спішить на поміч кожному із нас,

І простирадла всім замінить у палаті,

І на сторожі вона кожен час!

І в день чудовий, міжнародний,

Ми хочемо Вам щиро побажать:

Натхнення Вам в такій важкій роботі,

І буде Вам всесвітня благодать!


 


Вітаємо з перемогою

Томіліна Володимира Миколайовича!

23 квітня 2016 року на столичному мототреку «Пирогово» відбувся другий етап забігів з перешкодами — ГОНКА НАЦІЇ (http://racenation.com.ua/)Томілін Володимир Миколайович

лікар нашої лікарні прийняв участь у цих змаганнях і в загальному заліку він подолав цю дистанцію 8-м зі 150 учасників. А в своїй віковій групі Володимир Миколайович прийшов до фінішу першим. В дисципліні «Забіг Сили», що являє собою біг по пересіченій місцевості довжиною 5 км з подоланням 15 перешкод. Наступного разу бажаємо Володимиру Миколайовичу здобути перемогу в «Забігу Духу».
                                                                                                                                                                Фото з сайту: medum.com.ua


«Життя з цукровим діабетом»

 У нашій сьогоднішній розмові немає, як в інших, якоїсь певної теми. Втім, сьогодні ми поговоримо про питання, найбільш турбують всіх: «Як жити з діабетом». Напевно для кожної людини, як тільки підтвердився діагноз «цукровий діабет», життя розколюється на 2 частини: радісне «до» і лякаюче «після». Але поступово нормальна емоційна реакція змінюється буденністю і ми розуміємо, що життя продовжується, але начебто не для нас. Необхідно повернутися в це життя за будь-яких умов! Так, нам потрібно дотримуватися деяких правил, але скажіть, хіба є люди в цивілізованому світі, що живуть за принципом «тільки те, що я хочу»? Хіба не дотримуємося ми загальноприйнятих норм поведінки в суспільстві? Пам'ятати про досить простих, часто елементарних речах, від яких безпосередньо залежить наше життя, не складніше, ніж чоловікові пам'ятати про те, що він повинен подати жінці руку при виході з автобуса або пропустити її в дверях. Хотілося б звернути Вашу увагу на те, що багато людей з цукровим діабетом можуть тільки позаздрити Вам, оскільки не мають у своєму місті, не кажучи вже про село, школи цукрового діабету, щоб навчитися способу життя з діабетом. Чим обертається зволікання в питаннях навчання ми, на жаль, знаємо - діабет безжально призводить нам приклади. Читати далі>>

                                                                                                                                                                

  

За ініціативи керівництва Чернігівської міської лікарні №3 в березні  2016року, Людмилою Чабак, керівником проектів ГО «Сіверський Центр регіональних досліджень» та Риммою Олексенко, головою ГО «Центр сприяння розвитку громад» було проведено навчання про сутність та форми міжнародної технічної допомоги.  В навчанні взяли участь лікарі та медичні працівники на чолі з керівництвом закладу. Під час тренінгу розглядались такі важливі питання, як потреба у використанні МТД  в галузі охорони здоров’я, суть та форми МТД, нормативно-правова база з питань МТД, інструменти реалізації політики МТД (стратегії, програми) та інтереси донорів. Особливо цікавою була практична  навчання, де працівники лікарні самі визначали ідею проекту, формулювали мету, визначали цільові групи, ресурси, завдання проекту, бюджет і т.д, Навчання пройшло на одному подиху, всі отримали масу задоволення  від проведеної роботи.


 

Скільки звичайних див може зробити нейрохірург - фото, відео
         
         

Уявлення про нейрохірургію і операції на головному мозку у багатьох наших співгромадян, за винятком нейрохірургів, стійко склалося після перегляду фільму Єжи Гоффмана «Знахар».

Ось нав’яже кіно якийсь образ! А потім спробуй його позбудься! Або ось така художня картина початку 20-го століття.

І незважаючи на те, що я сам не раз бачив різні операції під мікроскопом, в тому числі на головному мозку, асоціації від польського сентиментального фільму з голови не виходили.  

Читати далі>> 


Як отримати реабілітаційне лікування в санаторії за рахунок коштів Фонду соціального страхування?

 

Одним із найголовніших і найприорітетніших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду. 
ОГОЛОШЕННЯ!

11 листопада 2015 року

у конференц-залі Чернігівської міської лікарні № 3 відбудеться

 НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«Сучасні підходи до діагностики та лікування

хворих на мозковий інсульт.

Школа реабілітації»

Конференція проводиться в рамках Всесвітнього дня боротьби з інсультом

 

ПРОГРАМА

930 -1000 – реєстрація учасників.

1000 – відкриття  конференції.

Гармаш П.П. – начальник управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації.

1015-1115 Сучасні методи хірургічного лікування церебральної судинної патології.

Мороз В.В. – к.м.н., зав. відділенням невідкладної судинної нейрохірургії з рентгенопераційною, ДУ “Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова”, Київ.

1115-1135 – Організаційні питання надання медичної допомоги хворим на мозковий інсульт в Чернігівській області.

Марцинкевич О.О. – к.м.н.,  головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров`я ЧОДА з питань неврології.

1135-1200 – Організація  надання медичної допомоги хворим на мозковий інсульт в КЛПЗ Чернігівська міська лікарня № 3

Бабкіна Н.В – заступник головного лікаря з медичних питань,  КЛПЗ Чернігівська міська лікарня № 3

Школа реабілітації

1200-1300 – Постінсультний біль.

Орос М.М. д.м.н., доцент кафедри, лікар-невролог.

Ужгородський національний університет.

1300-1315 – Нейрохірургічна допомоги хворим на мозковий інсульт в КЛПЗ Чернігівська міська лікарня № 3

Гарус А.А. – к.м.н., лікар-нейрохірург, КЛПЗ Чернігівська міська лікарня № 3

1315-1330 – Професійне спілкування.

1330 Закриття конференції. . Кава – брейк.

 ОГОЛОШЕННЯ!

         Згідно з планом основних організаційних заходів ЧМЛ №3, 26.05.2015 року відбудеться науково-практична конференція на тему: "Больові синдроми в практиці інтерніста" за участю Маньковського Бориса Микитовича - головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з ендокринології. На конференції будуть розглянуті питання діагностики, лікування та експертизи при больових синдромах.

         Для участі в конференції запрошуються лікарі-неврологи, ендокринологи, лікарі швидкої медичної допомоги, лікарі загальної практики сімейної медицини, лікарі-інтерни.

         Початок роботи конференції о 14.00.

Місце проведення:

конференц-зал ЧМЛ №3 (адреса: м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 170)


ОГОЛОШЕННЯ ВИСТУПІВ

20.05.2015 року о 21.00. та 21.05. 2015 року о 08.30. на Чернігівському обласному телебаченні в програмі "Бажаємо здоров’я" відбудеться зустріч з лікарем-неврологом ЧМЛ№3 Тарарощенком М.В.

03.06.2015 року о 21.00. та 04.06.2015 року о 08.30. на Чернігівському обласному телебаченні в програмі "Бажаємо здоров’я" відбудеться зустріч з лікарем-хірургом ЧМЛ №3 кандидатом медичних наук  Гарусом А.А.


У 2015 році діяльність лікарні як і в попередні роки була направлена на виконання директивних документів у галузі охорони здоров’я, державних, обласних та міських медичних програм щодо забезпечення якісної та доступної медичної допомоги населенню, проведення профілактичної роботи. Пріоритетним напрямком роботи лікарні є і залишається підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню міста. Ми працювали аби створити умови для людини з будь якого куточка району обслуговування лікарні отримати якісну кваліфіковану медичну допомогу.

Показники

 

2011р.

2012р.

2013р.

2014р.

2015р.

    1.     

Виписано хворих iз стаціонару 

7726

7806

8673

8634

8468

    2.     

Виконання плану л/днів, в т.ч. 

95,54

96,12

104,29

109,7

107,97

    3.     

Середня тривалість перебування на ліжку

11,60

11,48

11,24

11,23

11,26

    4.     

Проліковано хворих в працездатному віці

5701

(72,7%)

5604

(70,3%)

6052

(70,3%)

6065

(69%)

5786

(67%)

    5.     

Проліковано жителів Чернігівської області

467

530

688

768

924

    6.     

Проліковано термінових хворих

3194

(40,7%)

3157

(40%)

3654

(41,4%)

3827

(43,5%)

3569

(41,3%)

    7.     

Виконано операцiй в стацiонарi

в т.ч

 - хірургічних  

 - нейрохірургічних

 - гінекологічних

2640


 

1142

-

1198

2606


 

1472

5

1129

2838


 

1554

2

1282

2775


 

1532

101

1142

2672


 

1544

116

1012

    8.     

Залучено безкошт. донорiв

148

181

249

260

178

  

Розділиpowered by Legacy - 2013