Офіційний сайт КЛПЗ "Чернігівська міська лікарня № 3" ЧМР
 

Сучасні підходи до діагностики та лікування хворих на мозковий інсульт. Школа реабілітації.Науково-практична конференція 

"Сучасні підходи до діагностики та лікування хворих на мозковий інсульт. Школа реабілітації"

відбулась 11 листопада 2015 року в Чернігівській міській лікарні №3.

 

Щорічно через крововиливи в мозок лише в одному Чернігові помирає кілька сотень людей, і щорічно неврологи міста фіксують десь 600 нових випадків інсульту. Лише незначна частина пацієнтів відновлюється після хвороби самостійно. Всі інші потребують додаткового втручання спеціалістів. Ось чому сьогодні в Україні частіше говорять про постінсультну реабілітацію як окремий вид лікування. У Чернігові, до речі, працює єдине в області відділення реабілітації, яке відкрили на базі Чернігівської міської лікарні №3. Сьогодні тут пройшла науково-практична конференція за участю провідних нейрохірургів України. Говорили лікарі про те, як упередити смертність через цю хворобу.

Багатьом з цих пацієнтів довелося подивитися смерті в очі. Але їх таки поставили на ноги. Сьогодні кількість інсультів вдвічі перевищує кількість інфарктів, констатують медики. І ще кілька років тому про постінсультну реабілітацію як окремий вид лікування говорили мало. Нині в Україні створюють окремі відділення реабілітації. У Чернігівській міській лікарні №3 з 2012-го року теж працює єдине в області реабілітаційне відділення. За останні кілька років кількість ліжок тут збільшилася вдвічі.

Цьогоріч кількість пацієнтів, які пройшли реабілітацію у цьому відділенні, майже перевищила торішню статистику – вже 274 пацієнти. Як кажуть медики, лише 10% з них відновлюються самостійно, всі інші потребують подальшого втручання спеціалістів. Тож реабілітаційні відділення актуальні, як ніколи.

В рамках Всесвітнього дня боротьби з інсультом медики традиційно обмінюються знаннями і кращими практиками у своїй роботі. Приміром, лише у Чернігові щорічно на гострий інсульт захворює 600 нових людей, понад 200 хворих помирають. Але сьогодні медики говорять про те, що дає змогу зменшити смертність у хворих на інсульт. Йдеться про хірургічну корекцію.

Про кращі практики у діагностиці та лікуванні хворих на мозковий інсульт медики говорили на традиційній науково-практичній конференції, яка пройшла на базі Чернігівської міської лікарні №3. У ній взяли участь нейрохірурги з усієї області, а також провідні лікарі-неврологи з Києва та Ужгорода.

Учасників конференції вітали начальники управлінь охорони здоров’я області і міста Петро Гармаш та Юрій Бойко.

Базовою була доповідь кандидата медичних наук, завідувача відділення  невідкладної судинної нейрохірургії з рентген операційною Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова – Володимира Мороза. Він розповів про практику надскладних операцій. Лікарі, які переглянуть його лекцію, дізнаються, як одну з перших подібних і високовартісних операцій з використанням наддорогих компонентів було зроблено матері одного з охоронців Віктора Януковича.

 Володимир Мороз розповів про умови консультацій та лікування зараз в Інституті нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова.

Доповідь кандидата медичних наук, головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я  Чернігівської обдержадміністрації з питань неврології – Олександра Марцинкевича була присвячена організаційним питанням надання медичної допомоги хворим на мозковий інсульт в Чернігівській області. Марцинкевич розповів, зокрема, про статистику смертності від інсультів на Чернігівщині, що теж є у відео трансляції.

Заступник головного лікаря з медичних питань Чернігівської міської лікарні № 3 Наталія Бабкіна доповіла про організацію та надання медичної допомоги хворим на мозковий інсульт в  цій лікарні та роботу відділення  реабілітації.

В рамках школи реабілітації перед лікарями виступив доктор медичних наук, доцент кафедри, лікар-невролог з Ужгородського національного університету Михайло Орос. Він розповів про виникнення післяінсультного болю та  його лікування. Це також є на відео прямої трансляції.

Доповідь про нейрохірургічну допомогу хворим на мозковий інсульт  в Чернігівській міській лікарні № 3 зробив  кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург Андрій Гарус. На жаль, на відео є лише частина його доповіді у зв’язку з технічними причинами.

До речі, учасники конференції висловились за створення на базі Чернігівської міської лікарні № 3 інсультного центру. Детальніше про можливості  цього медичного закладу  в сюжеті наших колег Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер Центр».


За матеріалами Чернігівської обласної
телерадіокомпанії "Сівер Центр"
та видання "Високий вал"


powered by Legacy - 2013